Studia podyplomowe Bezpieczeństwo Jądrowe i Ochrona Radiologiczna prowadzone na Wydziale Fizyki UW dają możliwość podniesienia kompetencji zawodowych osobom, które zainteresowane są energetyką jądrową. Oferta studiów jest skierowana do absolwentów studiów wyższych co najmniej I stopnia, zarówno kierunków ścisłych, społecznych, humanistycznych, medycznych i technicznych, którzy planują pracę w sektorze jądrowym, obejmującym bezpieczeństwo jądrowe, dozór jądrowy i ochronę radiologiczną, jak również do osób pracujących w instytucjach i administracji (państwowej i samorządowej), które będą uczestniczyły w programach związanych z energetyką jądrową. Studia trwają dwa semestry.

• Fizyka promieniowania jonizującego
  • Dozymetria i ochrona radiologiczna
  • Fizyka Reaktorów Jądrowych
  • Cykl paliwowy i gospodarka paliwem jądrowym
  • Modelowanie procesów fizycznych w reaktorach jądrowych
  • Bezpieczeństwo jądrowe
  • Prawo atomowe i ramy regulacyjne energetyki jądrowej
  • Aspekty ekonomiczne w energetyce jądrowej

Program studiów obejmuje wszystkie zagadnienia, których znajomość jest wymagana od osób przystępujących do egzaminu państwowego na Inspektora Ochrony Radiologicznej.

Absolwenci

Studia Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna przygotowują kadrę dla instytucji nadzorujących działalność z wykorzystaniem materiałów jądrowych i źródeł promieniowania jonizującego, a także jednostek zajmujących się ochroną radiologiczną i bezpieczeństwem jądrowym.

Absolwenci dysponują wiedzą z zakresu fizyki promieniowania jonizującego, fizyki reaktorów, dozymetrii, ochrony radiologicznej i bezpieczeństwa jądrowego. Zna także prawo atomowe i ramy regulacyjne energetyki jądrowej.

Zdobyte umiejętności ułatwią absolwentom podjęcie pracy w podmiotach realizujących zadania w obszarze energetyki jądrowej, instytucjach i administracji (państwowej i samorządowej), które będą uczestniczyły w programach związanych z energetyką jądrową,

Zasady rekrutacji

Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń w uniwersyteckim systemie Internetowej Rejestracji Kandydata. Aby dokonać zgłoszenia należy wejść na stronę IRK, założyć konto, uzupełnić formularz danych osobowych, dostępny w zakładce ,,moje konto”, a następnie zapisać się na studia wyszukując je z dostępnej oferty, lub skorzystać z bezpośredniego linku do studiów. Należy również dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł.

O przyjęcie na Studia mogą ubiegać się absolwenci studiów wyższych pierwszego lub drugiego stopnia (licencjat, inżynier lub magister).

I tura rejestracji:

Rejestracja w systemie IRK: od 05.12.2023 r. do 31.01.2024 r.

Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: do 01.02.2024 r.

Termin ogłoszenia wyników: 09.02.2024 r.

Składanie dokumentów: 05.12.2023 r. – 01.02.2024 r.

II tura rejestracji:

Rejestracja w systemie IRK: od 02.02.2024 r. do 09.02.2024 r.

Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: do 10.02.2024

Termin ogłoszenia wyników: 16.02.2024 r.

Składanie dokumentów: 02.02.2024 r. -12.02.2024 r.

Wartość czesnego wynosi:

• jednorazowo 6000 zł płatne do 16.02.2024 r.
  • w dwóch ratach 6600 zł
    • I rata 3300 zł płatna do 16.02.2024 r.
    • II rata 3300 zł płatna do 15.05.2024 r.