EUROSCHOOL ON EXOTIC BEAMS to coroczne wydarzenie, którego celem jest zapoznanie doktorantów i młodych badaczy ze stopniem doktora z tematyką produkcji i wykorzystania wiązek radioaktywnych a także najnowszymi osiągnięciami eksperymentalnymi i teoretycznymi w dziedzinie fizyki jądrowej.
Każda edycja Euroschool składa się z szeregu wykładów prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie, zaczynając od poziomu podstawowego, a kończąc na bardziej zaawansowanych seminariach. Uczestnicy szkoły są zapraszani do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu poprzez prezentację plakatu przedstawiającego ich własną pracę badawczą oraz uczestnictwo w sesjach praktycznych.

Tegoroczna edycja EUROSCHOOL ON EXOTIC BEAMS odbędzie się na University of Jyväskylä w Finlandii w dniach 25-31 sierpnia. Rejestracja rozpocznie się 01 marca a zakończy 15 maja. Szczegółowe informacje o procesie rejestracji oraz programie szkoły dostępne są na plakacie oraz stronie wydarzenia.